|       
 
• Pēdējā brīža ceļojumi
Saņem ON-LINE!  
   
  Kārstie piedāvājumi  
  Viesnīcas  
  Alida Tūrs  

 
Ceļojuma meklētājs
 meklēt 
   
Informācija par AAE (Apvienotie Arābu Emirāti)

Tūkstošgadu kultūra un jaunlaiku bagātības

Tā īsumā varētu raksturot Apvienotos Arābu Emirātus – valsti, kur, pateicoties bagātīgajām naftas atradnēm, šobrīd ir panākts tāds labklājības līmenis, ka daudzi lieli Eiropas uzņēmēji un arīdzan valstis var tikai skumji noskatīties. Un arābi šos līdzekļus prot izlietot ar pompu – apzaļumot tuksnešus, būvēt mākslīgas salas, celt vismodernākos namus un atjaunot senatnes kultūras pieminekļus. Arī tūristiem šeit ir vienkārši zaļa dzīve, vienīgi jārēķinās ar to, ka komfortablai atpūtai vislabākā sezona ir no oktobra sākuma līdz maija beigām. AAE karstumu vasaras vidū vairumam eiropiešu ir grūti izturēt, jo atmosfērā ir augsts mitruma koeficients.

Apvienotie Arābu Emirāti izvietojušies Arābijas pussalas dievidaustrumos un robežojas ar Saūdu Arābiju, Kataru un Omānu. Emirātu krastus apskalo Persijas un Omānas līču ūdeņi. Galvenais AAE trumpis ir 360 saulainas dienas gadā un tīra, silta jūra. Ievērojamas platības aizņem solončaki un smilšu tuksneši, sastopamas oāzes ar dateļpalmām un akācijām. Piekrastes joslā, kas stiepjas apm. 750 km garumā, ir izvietojušās lieliskas smilšu pludmales. Krastā esošās viesnīcas piedāvā atpūtniekiem baseinus un labiekārtotas pludmales.

Arābu Emirāti ir pārpilnības un augsta dzīves līmeņa valsts, kur atrodas neskaitāmas pirmklasīgas viesnīcas, lieliski restorāni, tenisa korti un golfa laukumi. Atpūta šeit ir mierīga un droša, - Dubaija oficiāli tiek uzskatītā par visdrošāko pilsētu pasaulē. Šeit Jūs pilnībā izbaudīsiet arābu laipnību un viesmīlību, neatkārtojamus dabasskatus, austrumu eksotiku un augsta līmeņa apkalpošanu, kuru Arābu Emirātu iedzīvotāji nemitīgi cenšās noslīpēt līdz pilnībai. Neaizmirstams piedzīvojums ir safari pa tuksnesi, kā arī samērā jauna, bet jau popularitāti ieguvusi izklaide - vizināšanās ar slēpēm pa tuksneša smiltīm.

Ģeogrāfija: AAE – atrodas Āzijas Dienvidrietumu daļā, Arābijas pussalas ziemeļaustrumos, Persijas un Osmānijas līču krastos. Kopējā platība – 84 tūkst. m2 . Neizžūstošu upju nav. Ievērojamu teritorijas daļu aizņem smilšainie tuksneši, ir daudz oāžu ar dateļpalmām un akācijām. Piekrastes joslā (garums aptuveni 750 km) ir brīnišķīgas smilšu pludmales.

Komfortablai atpūtai labākā sezona – no oktobra sākuma līdz maija beigām. AAE karstumu vasaras vidū vairumam cilvēku ir grūti izturēt, tādēļ ka atmosfērā ir augsts mitruma koeficient

Klimats: Sauss tropisks klimats. Nokrišņi novērojami ļoti reti, pārsvarā ziemas periodā. Parasti gadā ir 7 – 10 lietainas dienas. Atkarībā no diennakts laika, gaisa temperatūra svārstās robežās no +10 līdz +48. Vidējā gaisa temperatūra janvārī ir +24, jūlijā +41. Labākie laika apstākļi ir no maija līdz oktobrim, kad siltām un saulainām dienām seko atspirdzinošs vakars.

Platība (kv. km) 77700

Valūta: Dirhams. Vienā dirhamā ir 100 filsi. Apgrozījumā ir 5,10,25 filisu un 1 dirhama monētas, papīra naudā – 5,10,50,100, 200 un 500 dirhami. (1 USD = 3,67 dirhami). Ārzemju valūtas ievešanas un izvešanas apjoms nav limitēts. AAE brīvi var norēķināties ar ASV dolāriem, taču norēķināties ar dirhamiem ir izdevīgāk. Proti, maksājot ar nacionālo valūtu, kopējie tēriņi samazinās par dažiem procentiem. Noteikti jāņem vērā, ka maksājot ar banknotēm, uz kurām ir Izraēlas bankas zīmoli, var rasties sarežģījumi. Vairums viesnīcu, tirdzniecības centru un lielveikalu pieņem American Express, Master Card, Visa, un Dinners Club kartes.

Galvaspilsēta: Abū Dabī

Lielākās pilsētas: Abu-Dhabi, Dubaija, Ajman, Sharjah, Ras Al Khaimah, Fujairahs

Iedzīvotāju skaits: Iedzīvotāju skaits – 1,4 milj., pārsvarā arābi. Arābi ir aptuveni 300 tūkst., pārējie ieceļojuši no Pakistānas, Indijas, Irānas, Jemenas un Āfrikas valstīm.

Oficiālā valoda: Arābu, plaši tiek izmantota arī angļu, farsi un urdu valodas. Lielākā daļa veikalu īpašnieku un viesnīcu apkalpojošā personāla, brīvi runā angļu valodā.

Naudas vienība:  Dirhams. Vienā dirhamā ir 100 filsi. Apgrozījumā ir 5,10,25 filisu un 1 dirhama monētas, papīra naudā – 5,10,50,100, 200 un 500 dirhami. (1 USD = 3,67 dirhami). Ārzemju valūtas ievešanas un izvešanas apjoms nav limitēts. AAE brīvi var norēķināties ar ASV dolāriem, taču norēķināties ar dirhamiem ir izdevīgāk. Proti, maksājot ar nacionālo valūtu, kopējie tēriņi samazinās par dažiem procentiem. Noteikti jāņem vērā, ka maksājot ar banknotēm, uz kurām ir Izraēlas bankas zīmoli, var rasties sarežģījumi. Vairums viesnīcu, tirdzniecības centru un lielveikalu pieņem American Express, Master Card, Visa, un Dinners Club kartes.

Reliģija AAE valsts reliģija ir islāms, taču ir atļautas arī citas reliģijas. Ramadans – gavēņa mēnesis. Šajā laikā ir aizliegts dzert, ēst un smēķēt, kamēr nav norietējusi saule. Valsts viesiem ieteicams atturēties no smēķēšanas, ēšanas un dzeršanas sabiedriskās vietās. Cilvēkus, kas sabiedriskās vietās lieto alkoholu, vai ir sasnieguši viegli pamanāmu reibuma pakāpi, var saukt pie kriminālatbildības un pat izraidīt no valsts. Valstī ir aizliegtas azartspēles.

Galvenie ienākumu avoti:

Ekonomika. Lielas pārmaiņas notika pēc 1966. gada, kad atklāja naftas atradnes, kaut arī ne tādos apmēros, kā Abu-Dabi emirātā. Pēc speciālistu domām, naftas pietiks līdz 2010. gadam.

Dubaijai ir tirdzniecības saites ar 140 pasaules valstīm. Daudzas transnacionālās kompānijas izmanto Dubaiju kā starpposmu starp Austrumiem un Rietumiem. Dubaijā atvērta brīva ekonomiskā zona Džebel-Ali. Vēl 1980. gadā Dubaijā nebija savas lidostas. Funkcionēja tikai neliels lidlauks, kas apkalpoja 3 Britu aviolīniju reisus nedēļā. Dubaijas lidosta šodien ir divi termināli, kas celti pēc mūsdienu tehniskajiem standartiem, un tajā gada laikā apkalpo 10 milj. pasažieru. Šeiha Maktuma valdīšanas laikā sasniegti augsti ekonomiskie rādītāji: jau šodien ienākumu daļa no naftas ieguves ir 12% no iekšējā kopprodukta. Taipat laikā, ienākumi no tūrisma ir aptuveni 20%.

Tūrisms. Dubaijā, atšķirībā no citiem emirātiem, ļoti aktīvi un efektīvi darbojas Tūrisma attīstības departaments. Vienā no štatiem darbojas stingra un noteikta viesnīcas klasifikācijas sistēma, ļoti tuva Eiropas standartu prasībām. Viesnīcas katru gadu iziet atestāciju un tām piešķir kategoriju. Dubaijai raksturīgi tas, ka tikai nedaudz viesnīcu atrodas pašā krastmalā. Prestižajā Dubaijas pludmales rajonā – Džumeirā – atrodas tikai nedaudz vairāk kā desmit viesnīcas, turklāt visas, izņemot divas 4* viesnīcas, ir augstākās kategorijas.
Mākslīgās salas piekrastē atrodas dārgākais viesnīcu biznesa projekts pasaulē – „Burh Al Arab”, kuru nosacīt sauc par „septiņzvaigžņu”.

Reģistrācija čarterreisiem no Rīgas uz Apvienotiem Arābu Emirātiem sākas 2 stundas pirms izlidošanas laika, kas ir norādīts aviobiļetē. 

Reisi no Rīgas atlido uz starptautisko Dubaijas lidostu.

Reģistrācijas laikā (pie reģistrācijas letes) blakus atrodas tūroperātora pārstāvis ar plāksnīti, pie kura Jūs varēsiet saņemt papildus informāciju par ceļojumu.

Ja Jums ir visi nepieciešamie dokumenti, Jūs patstāvīgi izejat pases un muitas kontroli, kā arī reģistrāciju, kura beidzas 40 min pirms izlidošanas.

Pārbaudiet dokumentu komplektu, kurš ir nepieciešams ceļojumam:

  • pase (līdz derīguma termiņa beigām ne mazāk par 6 mēnešiem)
  • ceļojuma kvīts oriģināls
  • apdrošināšanas polise
  • aviobiļete
  • ja nepieciešams pilnvara uz bērnu un viņa dzimšanas apliecība

  Uzmanību!

Pēc ielidošanas Dubaijā Jūs sagaidīs mūsu pārstāvis.

Uzrādot ceļojuma kvīti Jums izsniegs AAE iebraukšanas vīzas oriģinālu, ar kuru ir jāiziet pases kontrole. Pēc pases un muitas formalitātēm, saņemot savu bagāžu Jūs tūroperātora pārstāvja pavadībā iesiet uz autobusu.

Uzmanīgi noklausieties informāciju, kuru sniegs gids pa ceļam uz viesnīcu. Gids noteikts Jums satikšanas laiku viesnīcas hallē – infokokteili – lai sniegtu papildus informāciju par valsti un ekskursijām.

Pases, aviobiļetes vai bagāžas nozaudēšanas gadījumā, lūdzam Jūs nekavējoties informēt par to pārstāvi, kurš pateikts kādā veidā Jūs varēsiet atrisināt radušos problēmu. Pirms izlidošanas Jūs saņemsiet informāciju par izbraukšanas laiku no viesnīcas uz lidostu. 

Noderīga informācija

Ģeogrāfija
Apvienotie Arābu Emirāti (AAE) – valsts Rietumāzijā, kas atrodas Arāvijas pussalas austrumu daļā Persiešu un Omānas līču piekrastē. Robežojas ar Saūda Arāviju, Kataru un Omam Sultānu. AAE sastāvā ir iekļauti 7 emirāti (kņazistes): Abu-Dabi – galvaspilsēta, Šarža, Adžmana, Umm al Kuveina, Ras al Haima, Fundžeira.

Klimats
Sauss subtropu klimats. Vidējais gada lietaino dienu skaits –5. Labvēlīgākais laiks braucienam uz AAE – periods no oktobra līdz maijam, kad temperatūra svārstās robežās no 18C līdz 30C. Šajā periodā (īpaši februārī) ir iespējams neliels lietus. Vasarā temperatūras sasniedz 50C, augsts mitrums.

Valūta
Dirhams, vienāds ar 100 filsiem. Apgrozībā atrodas monētas ar nominālvērtību 5 un 1 dirhami, 50 un 25 filsi; banknotes ar vērtību 5, 10, 50, 100, 200 un 500 dirhami. Amerikāņu dolāri tiek ņemti apmaksai, taču maksāt dirhamos ir izdevīgāk.

Valoda
Oficiālā valoda ir arābu, bet tiek izmantota arī angļu, hindi, urdu un farsi. Pēdējos gados, pateicoties Krievijas tūristu pieplūdumam, Dubaijā parādījās liels daudzums izkārtņu krievu valodā, un daudzi pārdevēji un viesnīcu darbinieki ir apguvuši krievu valodas pamatus.

Reliģija
Islāms ir AAE valsts reliģija. Bet ir atļautas arī citas reliģijas.

Nacionālās īpatnības

  • Sieviešu drēbēm ir jābūt plašam.
  • Vīriešus sveicina ar vieglu klanīšanos, nedodot roku.
  • Precētās sievietes nedrīkst ņemt pie rokas.
  • Arāba mājā nedrīkst ienākt apavos. Ja saimnieks iet Jums pa priekšu un pats ienāk apavos, tad šīs aizliegums tiek atcelts.
  • Arābi ilgi atceras aizvainojumus. Atriebībā ir uznesta mākslas veidā. Atriebība var sekot pēc dažiem desmitiem gadu.
  • Ēdieni un dzērieni ir jāņem ar labo roku. Ja nav dakšu, tad labā roka ir jāapskalo ar ūdeni un ēdiens jāņem ar pirkstiem.
  • Kategoriski nav ieteicams piedāvāt vietējiem iedzīvotājiem alkoholiskos dzērienus kā dāvanas vai suvenīrus.
  • Nedrīkst iet priekšā lūdzošiem. Ramadāna laikā nekad neēdiet, nedzeriet, nepīpējiet, nekošļājiet košļājamo gumiju uz ielām un sabiedriskās vietās līdz saulrietam. Ramadāns – musulmaņu gavēņa mēnesis, un tradīciju necieņa var novest pie soda un pat apcietinājuma.

Musulmaņu valstī ir jānodibina ar partneri savstarpējā saprašanās. Satikšanās sākas ar rokas spiedienu, bet tajā pat laikā obligāti ir jāskatās partnerim acīs. Sveicinoties nedrīkst turēt otrā rokā cigareti vai turēt roku kabatā. Saruna sākās no jautājumiem par pašsajūtu, par ģimenes locekļu veselību. Šīs valsts pilsoņi nesteidzas, nemīl riskēt. Uzņēmēji lieliski pārzin angļu valodu, un šajā valodā tiek sastādīta lietišķā dokumentācija.

Brīvdienas un svētku dienas
Brīvdienas:
ceturtdiena un piektdiena.
2.decembris (Nacionālā diena), 1.janvāris (Jaunais gads).

Svētki ar mainīgiem datumiem: Id al Fitra – pēc gavēņa svētki, pēc Ramadāna beigām; Id al Adh – musulmaņu upurēšanas svētki; jaunais gads pēc musulmaņu kalendāra, Pravieša dzimšanas diena (Milad an Nabi).

Pirkumi AAE
Valsts viesiem pastāv vēl viena patīkama atpūtas īpatnība – aizraujoša iepirkšanās eksotiskajos arābu tirgos un milzīgos tirdzniecības centros.

Ik gadu šeit tiek organizēta virkne tirdzniecības gadatirgu.

Katrs notikums – līdzinās neatkārtojamam, spilgtam karnevālam, kur savu kaisli uz iepirkšanos Jūs varat veiksmīgi apvienot ar krāšņo skatu izbaudīšanu. Labākais laiks pirkumiem – janvāris, kad norisinās Dubaijas Tirdzniecības Festivāls. Tā laikā tūkstoši mazumtirgotāju pārdod savas preces ar lielām atlaidēm. Ikdienas festivāla programma iekļauj iespaidīgas uguņošanas virs līča, koncertus, dejas, balvu izspēles, šovus uz ūdens un daudzas izrādes.

Atzīts AAE iepirkšanās centrs – Deiras (Dubaji) rajoni: Nasser Skver, Muršid, Bazar, Golden Suk. Šeit ir pieņemts kaulēties, tāpēc droši samaziniet sākotnēju cenu 2 reizes, lai savstarpējo kompromisu rezultātā izietu uz reālu cenu.

Tiem, kuri vēls iegādāties elitāru apģērbu un apavus iesakām apmeklēt tirdzniecības centrus City Centre, Bur Juman Centre, Al Ghurair Centre, Wafi Shopping Mall, Lamcy Plaza ( visi Dubai ), veikalu tīklu Šardžā uz ielas AL WAHDA STREET.

Pievērsiet uzmanību arī tam, ka speciāli tūristiem no daudzām viesnīcām tiek norīkoti autobusi nokļūšanai līdz tirdzniecības centriem.

Ir jāzina

Tūristiem, kuri apmeklē valsti Ramadāna laikā, nav ieteicams lietot uz ielām kaut kādus ēdienus vai dzērienus.

Nevajag atklāti ģērbties (īpaši sievietes) ārpus pludmalēm, lūrēt uz lūdzošiem dažreiz pat musulmaņu ielās, un it īpaši fotografēt viņus – cilvēka attēls ir aizliegts ar Korānu.

Bez tam sieviešu fotografēšana var tiks uztverta kā aizvainojums – tāpēc vispirms pamēģiniet pajautāt atļauju filmēšanai.

Alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti tikai dzīvojošiem viesnīcās, kā arī viesnīcu bāru un restorānu apmeklētājiem. Izņēmums ir Šardža emirāts, kur darbojas “sausais” likums. Restorānos ārpus viesnīcām ir aizliegts pārdot alkoholu. Neieraudzīsiet Jūs alkoholiskos dzērienu arī veikalos. Alkoholisko dzērienu lietošana, ieskaitot alu, sabiedriskās vietās vai apkārtējo redzeslokā, to pārdošana vai pārpārdošana, alkohola pārvešana no viena emirāta uz citu un it īpaši braukšana ar automašīnu reibumā, ir nopietni likuma pārkāpumi un var izsaukt krimināli sodāmu atbildību.

Muitas kontroles īpatnības
Ir aizliegts ievest erotiskā rakstura video produkciju, kā arī tādu produkciju, kas var aizskart musulmaņu reliģijas jūtas vai tiek uztverta kā nedraudzīga attiecībā pret valsti. Pirmkārt, tas attiecas uz žurnāliem un videokasetēm ar, pēc eiropiešu domām, nevainīgākās erotikas elementiem. Stingri tiek kontrolēta alkoholisko dzērienu ievešana (2l vīna, 2l stipro alkoholisko dzērienu, bet Šardžā tikai 1 alus pudele), tabakas izstrādājumu ievešana (2000 cigarešu vai 400 cigāru un 2 kg tabakas), smaržu un odekolona ievešana (150 g.). Alkoholisko dzērienu ieviešana AAE pilsoņiem ir aizliegta.

Narkotikas ir aizliegts ievest. Pie tam neatkarīgi no narkotiku lietošanas vietas (piemēram, ja narkotikas ir lietotas vēl Latvijā pirms izlidošanas), ja to pēdas tika atrastas veicot medicīnisko ekspertīzi AAE teritorijā, teiksim, ja notiek aizturēšana reibuma dēļ, tad spriedums tiks izvirzīts gan par atrašanos reibumā, gan par narkotiku lietošanu. Oficiāli alkoholiskie dzērieni tiek pārdoti tikai lidostas un viesnīcu bāros un restorānos (alus bundža maksā aptuveni 3USD). Jebkura valūta var tikt ievesta un izvesta bez ierobežojumiem.

Taksometri
Patlaban Dubaijā eksistē divu veidu taksometri – taksometri bez skaitītāja un kompānijas “Dubai transport” taksometri, kuri ir aprīkoti ar skaitītājiem. Pēdējos par iekāpšanu jāmaksā 2 dirhami un tālāk 1 dirhams par katru kilometru. Taksometros bez skaitītāja labāk jau iepriekš norunāt brauciena maksu. Minimālā brauciena ar taksi cena – 5 dirhami.

Lidostas
AAE ir 6 starptautiskas lidostas, kuras atrodas pilsētās: Abu-Dabi, Al Ajna, Šardža, Fudžeira un Ras al Haima. Pēc lidmašīnas nosēšanās Jūs nokļūstat lidostā. Īstais laiks apmeklēt beznodokļu tirdzniecības veikalu – Duty Free! Pēc ielidošanas ir vērts pirkt tikai alkoholiskos dzērienus un cigaretes. Ar citu preču pirkšanu nav ieteicams steigties, t.k., pirmkārt, valsts iekšienē tos var nopirkt lētāk, un otrkārt Jūs vienmēr to paspēsiet izdarīt atpakaļceļā.

Ar dzērieniem viss ir otrādi – Duty Free veikalos tie visi ir īstie un ir salīdzinoši liela izvēle. Lētāk nekā beznodokļu tirdzniecības veikalos Jūs Emirātos tos nekur nenopirksiet, pie tam nav nemaz tik viegli atrast vīna veikalu AAE. Parasti 2-3 pudeles uz cilvēku muita laiž bez problēmām visās Emirātu lidostās.

 
 
 
 
 
 
  ← atpakaļ
 
 
+371 67442499
 
    Copyright © ALVEKS 2008. All rights reserved info@atravel.lv         Adrese: Auru ielā 7b-4, Rīga, LV-1069, Latvija Izstrādaja majaslapa.lv